Autorské čtení v ZŠ

16.01.2013 18:21

V pondělí 14. 1. 2013 proběhlo v místní základní škole (ve spolupráci s naší knihovnou) autorské čtení mladého spisovatele Jana Svitáka, který přijel dětem představit svoji knihu Čertovo kopyto. V úvodu se děti spolu s autorem zamýšlely nad tím, co všechno nám poskytuje čtení knih, jaké knihy rádi čtou, jestli znají nějaké české spisovatele apod. Poté následovalo autorské čtení mírně "strašidelného" příběhu, který ovšem nikomu strach nenahnal, a všichni jej s velkým zaujetím vyslechli. Nakonec zbyl i prostor na zvídavé otázky dětí, které pan spisovatel ochotně zodpověděl. Téměř hodinová beseda velmi rychle utekla a věříme, že napomohla ke zvýšení motivace dětí k samotnému čtení i návštěvě knihovny.